9 квітня 2025 року групи фахівців психологічної служби закладів освіти Чернівецької та Вінницької областей продовжують навчання за «Програмою підвищення кваліфікації практичних психологів з навчання методикам і технологіям постковідної соціально-психологічної реабілітації учасників освітнього процесу».
Навчання реалізується групою науковців УНМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України за грантової підтримки Національного фонду досліджень України в рамках проекту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби», реєстраційний номер 2021.01/0198.
Другий і третій вебінари з тем «Реабілітаційні практики соціально-психологічної допомоги особистості», «Канали відновлення: застосування інтегративної багатовимірної моделі BASIC-PH» провела Діана Романовська, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПНУ; завідувач науково-методичного Центру практичної психології та соціальної роботи КЗ «Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області».
Присутніми на занятті були 55 фахівців. Учасники мали змогу ознайомитись зрізними практиками соціально-психологічної реабілітаційної роботи в закладі освіти. Практичні психологи опрацювали техніку ТТТ — травмо терапевтичний теппінг (простукування) в класичному варіанті та з когнітивним компонентом. Також ознайомились з Багатомірною моделлю стресостійкості: BASIC PH (MooliLahad): продіагностували власні канали відновлення та створили персональні карти стійкості. Опрацювали способи роботи з персональною картою стійкості (ПКС): як її можна використовувати процесі соціально-психологічної допомоги з відновленнями учасників освітнього процесу.
З навчально-методичними матеріалами до вебінарів можна ознайомитись за покликанням https://drive.google.com/drive/folders/1DILWL6o-525-JtRSNYNtTTMxF_adXO9m?usp=sharing
Також учасники можуть самостійно переглянути відеоматеріали щодо застосування техніки ТТТ: «SelfTapping Step-By-Step» https://www.selfhelpfortrauma.org/ ; вебінар«Ганс Герман ТТТ 24.02.22» https://www.youtube.com/watch?v=AADIV0v84ak