Вебінар “Ефективні техніки та методи соціально-психологічного відновлення ментального здоров’я учасників освітнього процесу”

18 вересня 2024 року відбувся навчальний вебінар «Ефективні техніки та методи соціально-психологічного відновлення ментального здоров’я учасників освітнього процесу» для професійної спільноти практичних психологів та соціальних педагогів комунальних закладів освіти Чернівецької обласної ради.

До заходу долучились 18 учасників.

Захід відбувся за грантової підтримки Національного фонду досліджень України в рамках проєкту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби», реєстраційний номер 2021.01/0198 та відповідно до угоди про співпрацю між КЗ «ІППОЧО» та УНМЦППСР НАПНУ.

Спікери вебінару виступили з науково-методично-практичними доповідями:

  • Тему «Основні напрямки та методи роботи практичного психолога, соціального педагога: методи соціально-психологічного відновлення» представила Діана Романовська, старший науковий співробітник лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПНУ, завідувач НМЦ практичної психології та соціальної роботи ІППО Чернівецької області, кандидат психологічних наук.
  • Тему «Постановка життєвих цілей та їх роль у розвитку життєстійкості та відновленні ментального здоров’я» розкрила Ірина Ткачук, учений секретар Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПНУ, кандидат педагогічних наук.
  • Тему «Збереження ментального здоров’я та відновлення психоемоційного стану учасників освітнього процесу в умовах війни: ефективні методи для роботи з дітьми з ООП» презентувала Мар’яна Вовчук, практичний психолог КЗНЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центру №1», лідер професійної спільноти закладів освіти обласного підпорядкування.

Під час вебінару було проведено тематично-мотиваційне коло «Що я планую в цьому році. Мій досвід використання ефективних практик, технік соціально-психологічного відновлення (реабілітації)». Учасники вебінару поділилися своїм досвідом роботи та техніками, спрямованими на підвищення ефективності психологічної допомоги та соціально-психологічної реабілітації в освітньому середовищі. Серед представлених методів роботи було зазначено «Психологічний пікнік», «Лист до себе», «Скриня щастя», «Багаж щастя», «Обійми та само обійми», «Техніка простукування травми – ТТТ», «Basic-PH», «Тестування думок», «Що буде, якщо…», «Дихальні практики», «Картки сили», використання сенсорних технік. Також різні арт-техніки, наприклад «Гора», робота в пісочниці, вільне малювання.

Романовська Д.Д. провела з учасниками практикум щодо застосування вправи «Ментальне прибирання» для проєктування соціально-психологічного благополуччя та активізації когнітивного каналу відновлення.