Ознайомлення працівників психологічної служби системи освіти з технологією проведення інтервізійних груп продовжується в рамках проєкту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби»

Проведено черговий вебінар на тему «Ознайомлення з методикою інтервізійної підтримки практичних психологів системи освіти України» 28 травня 2024 року.

У заході взяли участь 14 осіб —  практичні психологи закладів освіти Миколаївської, Черкаської, Херсонської, Чернігівської, Чернівецької, Сумської областей

На початку вебінару учасники ознайомились з теоретичними засадами проведення супервізійних та інтервізійних груп як форм підвищення кваліфікації представників соціогуманітарних професій. Особлива увага приділялась етичним засадам при обговоренні кейсів. Учасники дізнались, що інтервізія, на відміну від супервізії, методичних семінарів, балінтовських груп тощо спрямована на побудову професійної компетентності та саморефлексії, що, в свою чергу, може бути діагностикою проблем (власних та інших членів групи). Одним з форматів інтервізійної групи є робота, спрямована на розвиток команди, де обговорюються проблеми не тільки здобувачів освіти, але й команди – надавачів освітніх послуг.

Ілюстрацією такого формату інтервізій стало обговорення кейсу щодо взаємодії психолога з класними керівниками закладу освіти. Було розглянуто конкретний кейс: відсутність взаємодії практичного психолога з класними керівниками п’ятих класів, що унеможливлювало доступ до учнів зазначеної паралелі.

В колегіальному обговоренні кейсу інтервізанткою було визначено можливі шляхи оптимізації взаємодії з класними керівниками п’ятих класів, а також з класними керівниками інших паралелей.

Таким чином, учасники вебінару мали змогу безпосередньо переконати в ефективності та дієвості інтервізійної форми обговорення існуючих проблем в професійній діяльності практичного психолога.

Захід проведено за грантової підтримки Національного фонду досліджень України в рамках проєкту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби», реєстраційний номер 2021.01/0198.