Інструменти психічного відновлення учнів, які переживи травмівний досвід, презентовано слухачам курсів за програмою підвищення кваліфікації

21 травня 2025 року відбулися навчальні вебінари «Методика «цілющий ліс», програма «безпечне місце» та практика проведення психологічних пікніків» та «Модель «зцілюючих класів» як інструмент психічного відновлення учнів, які пережили пандемією COVID-19 в умовах російсько-української війни» для групи практичних психологів закладів освіти Чернівецької та Вінницької областей за «Програмою підвищення кваліфікації практичних психологів з навчання методикам і технологіям постковідної соціально-психологічної реабілітації учасників освітнього процесу».

Програма впроваджується в межах проєкту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби», реєстраційний номер 2021.01/0198 за грантової підтримки Національного фонду досліджень України.

Викладач Ірина Ткачук, кандидат педагогічних наук, учений секретар Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України.

Учасники вебінарів, 46 психологів, ознайомились з концепцією моделі «зцілюючих класів», принципами, якими необхідно керуватись при організації зцілюючого середовища у класі та інструментами у створенні атмосфери підтримки, турботи, чутливості до емоційного стану.

З особливостями реалізації методики «Цілющий ліс» та практикою проведення «психологічних пікніків» слухачів ознайомила Ольга Дєдов, практичний психолог ЗДО «Веселка» та психолог ЦПРПП Хотинської міської ради.

Також учасники дізнались про форми і методи активізації особистісних ресурсів старшокласників у посковідний період в умовах війни.

З навчально-методичними матеріалами можна ознайомитись за покликаннями нижче.