10 вересня 2024 року відбувся вебінар на тему «Особливості реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні: практичні кейси».
У заході взяли участь 46 педагогічних працівників закладів освіти та працівники психологічної служби системи освіти Вінницької області.
Вебінар провела Каменщук Тетяна Дмитрівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи.
Під час заходу представлено план заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
Обласний план є середньостроковим стратегічним документом, який об’єднує ключові заходи для забезпечення узгодження дій на рівні області, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для забезпечення ефективного впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.
Впровадження Обласного плану передбачає створення цілісної системи ПЗПСП у регіоні; об’єднання вже наявних ресурсів та експертизи; уникнення впливу наявних негативних факторів в суспільстві. Також планується формування більш якісних та стійких послуг у громадах спрямованих на задоволення зростаючих потреб населення у ПЗПСП.
Обласний план кожної області розробляється з ініціативи Обласних військових адміністрацій на основі Примірного плану заходів на основі соціального паспорту області.
Учасники заходу мали можливість обговорити та означити основні завдання, які сприятимуть мінімізації негативних впливів та підвищення можливості відновлення особистісних активностей, зокрема терпеливість, пристосування до зміни життєвої ситуації, підтримка та збереження емоційної рівноваги.
Захід проведено за грантової підтримки Національного фонду досліджень України в рамках проєкту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби», реєстраційний номер 2021.01/0198.