Відбувся навчальний вебінар «Соціально-психологічна реабілітація як складова психологічної допомоги в освітньому середовищі» для групи психологів Чернівеччини та Вінниччини

2 квітня 2025 року розпочалося навчання фахівців психологічної служби закладів освіти Чернівецької та Вінницької областей за 30-годинною «Програмою підвищення кваліфікації практичних психологів з навчання методикам і технологіям постковідної соціально-психологічної реабілітації учасників освітнього процесу».

Навчання реалізується групою науковців Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України за грантової підтримки Національного фонду досліджень України в рамках проекту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби», реєстраційний номер 2021.01/0198.

Перший вебінар «Соціально-психологічна реабілітація як складова психологічної допомоги в освітньому середовищі: покрокове відновлення життєздатності» провели:

Віталій Григорович Панок, дійсний член (академік) НАПН України, доктор психологічних наук, професор, директор Центру, в.о. академіка-секретаря відділення психології і спеціальної педагогіки НАПН України та Діана Дорімедонтівна Романовська, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПНУ, завідувач науково-методичного Центру практичної психології та соціальної роботи КЗ «Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області».

На навчання було зареєстровано 64 практичних психолога закладів дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти. Присутніми на занятті були 57 фахівців.

Учасники мали змогу ознайомитись з змістом поняття «соціально-психологічна реабілітація», визначити відмінності цього виду реабілітації від «психологічної», «соціальної», «психолого-педагогічної».

Романовська Д.Д. розкрила специфіку соціально-психологічної реабілітації в освітньому закладі; презентувала чотири фази підготовки практичного психолога до здійснення реабілітаційної роботи; ознайомила з алгоритмом (7 етапів) діяльності фахівця психологічної служби в цьому напрямку. Практичні психологи мали змогу познайомитись та опрацювали в групах методики та практики реабілітаційної допомоги, які вони застосовують в роботі з учасниками освітнього процесу.

З програмою підвищення кваліфікації можна ознайомитись за покликанням:

З навчально-методичними матеріалами (презентацією) до теми заняття можна ознайомитись за покликанням: