Психологічні засади збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу обговорили під час роботи конференції (відео заходу)

8-9 жовтня 2024 року відбулась І Міжнародна науково-практична конференція «Психологічні засади збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу».

Захід ініційований кафедрою психології КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» за співпраці з українськими та міжнародними науковими установами.

У конференції взяли участь науковці і практики з України, Австралії, Німеччини, Польщі, які поділились думками з актуальних питань освіти та психології.

Пленарне засідання конференції відкрив Панок В.Г., доктор психологічних наук, професор, член кореспондент НАПН України, в.о. академіка-секретаря Відділення психології та спеціальної педагогіки НАПН України, директор УНМЦ практичної психології і соціальної роботи з темою доповіді «ПАНДЕМІЯ COVID-19 І КІНЕЦЬ КЛАСИЧНОЇ ОСВІТИ” (УКРАЇНА).

Було також презентовано такі доповіді:

Максименко С.Д., доктор психологічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка. «ІНФОРМАЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ МЕНТАЛЬНОГО ПРОТИСТОЯННЯ РОСІЙСЬКІЙ АГРЕСІЇ В ГІБРИДНІЙ ВІЙНІ» (УКРАЇНА).

Алан Річардсон, австралійський психолог і міжнародний тренер, автор ReClaiming Therapy процесуально-орієнтованого підходу, засновник клініки в Брісбені. «ВИКЛИКИ ТА РЕАЛІЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ» (АВСТРАЛІЯ).

Млинарчук-Соколовська Анна, доктор габілітований у сфері педагогіки, доцент Відділу наук про освіту Білостоцького університету; Осадченко І.І., доктор педагогічних наук, професор, кафедри соціальної роботи та реабілітації Національного університету біоресурсів і природокористування України, консультант когнітивно-поведінкової терапії, голова ГО «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури». «ПРОГРАМА “ПРИГОДИ ІНШОГО” ЯК ЗАСІБ УСУНЕННЯ ТА УБЕЗПЕЧЕННЯ ПСИХОТРАВМ З ДИТИНСТВА У МІЖКУЛЬТУРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ВОЄННОГО ПЕРІОДУ». (ПОЛЬЩА-УКРАЇНА).

Ганс-Герман Берц, тренер, терапевт, альтернативний практик, директор інституту EFT у Берліні. «АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДХОДИ У РОБОТІ З ТРАВМОЮ» (НІМЕЧЧИНА) .

Пленарне засідання

Продовженням конференції стало секційне засідання, яке проводилось за грантової підтримки Національного фонду досліджень України в межах проєкту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби», реєстраційний номер 2021.01/0198.

Під час його роботи було розглянуто такі питання:

✅ соціально-психологічні проблеми працівників психологічної служби у постковідний період в умовах війни;

✅ активізація особистісних ресурсів страршокласників у постковідний період в умовах війни;

✅ супервізійні моделі в практиці соціально-психологічної реабілітації учасників освітнього процесу;

✅ соціально-психологічний супровід учасників освітнього процесу в період постковідної реабілітації;

✅ основні шляхи подолання болісних спогадів;

✅ психосоматичні ознаки емоційних розладів серед молоді з числа ВПО в умовах воєнного стану;

✅ ефективні техніки підтримки ментального здоров’я учасників освітнього процесу;

✅ соціально-психологічна реабілітація в діяльності фахівців психологічної служби закладів освіти.

Секційне засідання проводиться за грантової підтримки Національного фонду досліджень України в межах проєкту «Постковідна соціально-психологічна реабілітація учасників освітнього процесу в діяльності працівників психологічної служби», реєстраційний номер 2021.01/0198.

У заході взяли участь понад 80 учасників: студенти, практики, науковці України.

Щиро дякуємо усім гостям та учасникам науково-практичної конференції!

До нових наукових зустрічей!