Найкращі спеціалісти психологічної служби Київської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Чернігівської областей у квітні 2025 року пройшли навчання за впровадженням програм з укріплення резильєнтності дітей та жінок із сімей ветеранів та військових. Вказані програми були розроблені тренерами-експертами проєкту Анастасією Аносовою та Наталією Діденко та передбачають проведення по 6 групових занять для кожної з визначених категорій.
Учасники тренінгу були наснажені теплими та мотивуючими словами професора Віталія Панка, представниці #GIZ Оксани Кушнір, обласних координаторів: Валентини Чебоненко (Кіровоградська область), Лесі Шелест (Київська область), Віталіни Шовкової (Чернігівська область та Наталії Савєльєвої (Дніпропетровська область). Високу зацікавленість учасниць викликали результати вхідного опитування, представлені експертом проєкту, пані Іриною Панок. Психологи вказали на високу потребу у нових програмах, інструментах по роботі з дітьми та жінками із сімей ветеранів та військових.
Під час чотириденного тренінгу учасниці ознайомилися із структурою програм, методологією, мали можливість попрактикуватися у впровадження окремих вправ і завдань. Програма для дітей «Компас Життєстійкості» має наскрізний характер. На першому занятті діти відправляються в мандрівку, яка триває шість зустрічей. Вони досліджують себе, ресурси, оточення, реакції, думки, особливості взаємодії з тими батьками, які повернулися з війни. Програма для жінок «Ключі моєї сили» орієнтована на глибинний аналіз почуттів, переживань, ставлень і звичайно ж на пошук ресурсів для збереження сім’ї, конструктивних відносин з партнером.
На даному етапі проєкту розпочато апробацію розроблених програм. Передбачається, що не менше ніж 300 дітей та 180 жінок візьмуть участь в пілотуванні програм та нададуть зворотній зв’язок щодо їх змісту.
До підготовки і проведення тренінгу були долучені ключові партнери проєкту: #Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи НАПН України та #ГО «Всеукраїнська асоціація практикуючих психологів».
Тренінг проведено в рамках Проєкту “HOPE – допомога в подоланні: укріплення життєстійкості сімей ветеранів та військових у воєнний та повоєнні часи” реалізується #ГО«Агенція Розвитку Проєктних Ініціатив» у межах проєкту GIZ «Ґендерно-чутливі підходи до ментального здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні», що фінансується урядом Німеччини. #BMZ_GIZ та #MH_UA_GIZ_UA
Підготовлено експерткою проєкту, Іриною Панок.


